Foto: Člověk a Víra, Vojta Pospíšil
Více o Synodě ZDE
 
S blížícím se vyvrcholením během Veliké noci se i v nás probouzí očekávání, co letošní Velikonoce přinesou a jak Velkou noc prožijeme a to jak ve farnostech nebo i doma v rodinách popř. i někdo v nemocnici.
Ne vždy se nám daří prožít to, co si sami umíme naplánovat a z našich očekávání se mohou stávat zklamání.
Nicméně i zklamání vede k tomu, že máme chuť znovu vstát a jít dál, tak jak to prožíval Kristus na své poslední cestě.
Věříme, že kříž, který nesl bude znamením Církve i pro další generace a že i to, co společně tvoříme v rámci synody, bude mít smysl a padne na úrodnou půdu.
 
Proto i výzva  generálního sekretáře synody kardinála Mario Grecha biskupským konferencím, aby se 31. květen tohoto roku stal momentem intenzivní modlitby za důležitost synody a to především v okolí mariánských svatyní, může být spatřována jako další kamínek do mozaiky jménem synodální proces.
Dále,  30. září se na Svatopetrském náměstí bude konat ekumenická vigilie, která bude předcházet začátku synody.
O program se bude starat komunita Taizé jejíž převor, bratr Alois k tomu řekl "Je velmi odvážné že papež František nastoupil tuto cestu otevřenosti vůči Duchu svatému - v Taizé jsme mu za to vděční".
Bratr Alois rovněž v článku citoval i slova papeže, že Synoda není parlament, ale harmonie, která pochází od Ducha Svatého. KT (12/22).
 
Dovolte mi jménem celého synodálního týmu Vám všem poděkovat za Vaše maily, kde sdílíte Vaše svědectví s prožitím synodální proměny u Vás ve farnostech nebo i u jednotlivců.
Věříme, že nadcházející Svatý týden, na jehož konci se tma ve světlo promění, bude patřit k těm nejintenzivnějším především v našem vztahu k Bohu a to třeba i jakýmkoliv projevem vděčnosti nás, našemu Spasiteli za jeho utrpení.
 
S přáním pokojných Velikonoc
Váš diecézní synodní tým