#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Cyklopoutníci budou poznávat poutní místa Moravy. První zastávku mají na Antonínku!

  03.08.2020 - Na Antonínku je stále živo! Během léta počet poutníků a turistů vždycky vzroste. Někteří přijedou autem či autobusem, jiní připutují pěkně po svých a zástup cyklistů byl byl pěkně dlouhý. V sobotu..

  V červnu vyšlo další číslo Poutníku svatoantonínského

  13.07.2020 - Začátkem června vyšlo nové číslo naše občasníku. Poutník svatoantonínský vydává Matice svatoantonínská už 22 let pro vnitřní potřebu svých členů a dobrodinců poutního místa. Nejnovější číslo..

  Pouť nemocných

  08.07.2020 - V neděli 12. 7. 2020 se v 15.00 koná na Svatém Antonínku Pouť nemocných. Mši svatou s udílením svátosti Pomazání nemocných slouží P. Zdeněk Stodůlka, farář v Blatnici pod Sv. Antonínkem. Věřící..

  V červnu vyšlo další číslo Poutníku svatoantonínského

  Začátkem června vyšlo nové číslo naše občasníku.
  Poutník svatoantonínský vydává Matice svatoantonínská už 22 let pro vnitřní potřebu svých členů a dobrodinců poutního místa. Nejnovější číslo najdete v příloze pod článkem.
  Starší čísla zde
   
  V současné době tvoří členskou základu Matice svatoantonínské něco málo přes 1000 členů z okolních, ale i vzdálenějších farností.

  Novodobým jazykem by se samotná Matice svatoantonínská mohla nazvat fanklubem.
  Na webu slovníku cizích slov je fanklub definován následovně: spolek přátel a příznivců nějaké významné nebo populární osobnosti.
  Nás tedy spojuje Kristus, sv. Antonín Paduánský, P. A. Šuránek ... a poutní místo samotné!
   

  Soubory ke stažení

  Fotogalerie