#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Poslední říjnová sobota patří dušičkové pouti

  15.10.2018 - V sobotu 27. října 2018 se na Svatém Antonínku dušičkovou poutí uzavře poutní sezóna.V 16:00 bude mši svatou sloužit P. Josef Jelínek, farář ze Vnorov a po ní bude následovat křížová cesta.Skončí poutní..

  Sobotní odpoledne s Pannou Marií

  14.10.2018 - Druhou říjnovou sobotu ovládlo ukázkové babí léto! Velkou chybu udělal ten, kdo zůstal zavřený za zdmi svých domovů. Více jak šest desítek z řad děti, mládeže a dospělých vyrazilo na Svatý Antonínek..

  Přijď/te na Antonínek na společnou modlitbu růžence

  05.10.2018 - Říjen je měsíc růžence a věřící jsou zvlášť vyzívání k tomu, aby se ho modlili častěji než jindy. Říjen je také měsícem, kdy si více připomínáme misie. Jedna z aktivit Papežských misijních..

  Tečku za Antonínovým létem udělal ohňostroj

  Druhý prázdninový týden bylo na Antonínku skutečně pěkně živo, protože se zde už počtvrté konalo Antonínovo léto. Jedná se o týden, kdy od brzkých ranních hodin na kopec přichází maminky s malými dětmi, větší školáci, ale i ti dříve narození. Nikdo však nepřicházel s prázdnou. Někdo přinesl bedýnku jablek, druhý čerstvě natrhané meruňky a okurky. Množství buchet a jiných dobrot by šlo spočítat jen stěží.
   
  Kdo na Antonínku v tu dobu byl, tak by určitě potvrdil, že atmosféra jde popsat jen stěží. Musí se zažít. Program nebyl náročný a každý si snad měl z čeho vybrat. Hlavním cílem bylo vytvořit prostor pro setkání a ten se vydařil. Pro setkání v rodině, se starými i novými kamarády, mezi farnostmi, ale především s Kristem. Ani věkový rozdíl mezi dětmi nebyl překážkou. Starší mnohdy pomáhali mladším. Nemuselo se v zápalu hry řešit, když menšímu nestačila síla. Důležité bylo, že každý přicházel s otevřeným srdcem. Důležité je rozdávat, ne jen brát a dostávat.
   
  V neděli jsme našli úpěnlivý vzkaz z budoucnosti, ze kterého jsme zjistili, že lidé zapomněli na sv. Antonína a poutní místo zeje prázdnotou. Prosba zněla jasně. Prohlubujte úctu ke sv. Antonínu, noste v srdci Svatý Antonínek, ... a tím pádem budete nosit v srdci i Krista. Slovo dalo slovo a rozhodli jsme se, že si během týdne budeme připomínat důležité události z dějin kaple. Jestli mám někoho nosit v srdci, tak ho přece musíme znát! A tak jsme sháněli stavební povolení, vyučili se mnoha řemeslům potřebným ke stavbě, položili základní kámen, ... a řada přišla a smutné období totality.
   
  Celý týden uzavřela "narozeninová párty". Oslavencem bylo samotné poutní místo, protože letos slaví úctyhodných 350 let. Třípatrový dort, táborák a ohňostroj byl určitě tou nejkrásnější tečkou za celým týdnem.
   
  Úkol zněl jasně - mějte rádi Antonínek. Jeden týden je však málo. Je to poslání na celý život. 350 let poutního místa je za námi a jaké dějiny se budou psát dál, zaleží na každém z nás!
   
  Velký dík patří každému, kdo přiložil k Antonínovu létu pomocnou ruku. A ještě větší dík patří za Boží požehnání a ochranu andělů strážných.
   
  P.S: Jestli jste na Antonínově létu něco krásného prožili, něco dostali a zakusili, jestli Vás ohromila štědrost a ochota přítomných, ... tak to všechno nezapomeňte šířit dál. Právě tam, kde jste. Teprve pak bude mít veškeré snažení organizátorů smysl.
   
  Na fotogalerii jedné maminky, Petry Šmídové, se můžete podívat  zde
   

  Fotogalerie