#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Máj zakončíme poutí Matice svatoantonínské

  25.05.2020 - V neděli 31. 5. 2020 se na Svatém Antonínku koná POUŤ MATICE SVATOANTONÍNSKÉ. Mši svatou bude v 10.30 sloužit P. Ondřej Poštulka, kaplan Veselí nad Moravou.Pozor!Odpoledne se mše svatá už konat NEBUDE. V 15.00..

  Antonínovo léto se RUŠÍ!

  21.05.2020 - Je neuvěřitelné kolik dětí, maminek, mládeže, dospělých a seniorů si našlo cestu na Antonínovo léto, které se poprvé na Svatém Antonínku konalo v roce 2015. Z původně plánované malé komorní akce se..

  Bohoslužby pro 100 věřících

  11.05.2020 - Vládní nařízení umožňuje od pondělí 11. května 2020 bohoslužby s účastí 100 věřících.Podmínkou je:Dezinfekce rukou při vstupu do kostela.Používat ochranu úst a nosu - roušku.Vynechat podravení pokoje..

  Svatý Antonínek zažil Svatodušní koncert.

  Kolik lidí sem už přišlo a našlo tu útěchu. A kolik toto úžasné místo navštěvuje stále a pokaždé odejde znovu naplněni klidem načerpaným na tomto místě. Krásná kaple na kopci svatého Antonína se zaplnila také v neděli devátého června, kde si návštěvníci poslechli Svatodušní koncert Svatý Antonínek. 

  Koncert na kopci svatého Antonína zorganizoval Blatničan Antonín Bogar. Na pomoc si přitom přizval mnoho známých a vynikajících muzikantů z Hradišťska. "Konkrétně se znám s Jitkou Janálovou, se kterou jsem si párkrát zahrál i zazpíval, a taky se potkáváme na kulturních akcích v Hradišti," řekl.  

  Zhruba před rokem se svěřil, že má v plánu uspořádat koncert na Antonínku. "Dali jsme hlavy dohromady a tak vzniklo vlastně vokální trio, které si později dalo název Tres ex nobis," vysvětlil Antonín Bogar. 

  Dojemně a procítěně trio Tres ex nobis svou premiéru zazpívalo s písněmi Adama Michny z Otradovic, Francisco Guerrero, Giovanni Pierluigi da Palestrina, Cristóbala de Moralese, Giovanni Batista Martiny, J.S. Bacha, F.L. Lucianiho, Mariano Garau a Miroslava Hromádky.

  K tomu přizval houslisty Marka Pavlicu a Martina Janála. I tady pomohla Miroslava Janálová, maminka Matina, která oba talentované muzikanty domluvila. 

  Po hezkém pěveckém vystoupení zazněly varhany v rukou Zdeňka Hanáčka. Blatničana, který je uznávaným učitelem v Základní umělecké škole ve Veselí nad Moravou a také skvělým hudebníkem. Antonín Bogar dodal, že varhany na Antonínku jsou spíš nástroj na doprovázení lidového zpěvu, takže to, co z nich dokázal Zdeněk dostat je malý zázrak. 

  Koncert měl nenapodobitelnou atmosféru a návštěvníci kostela odcházeli spokojeni s krásným hudebním zážitkem.

   

  Text a foto: Zuzana Skočíková. 

  Fotogalerie