#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Pouť sv. apoštolů Petra a Pavla a pouť Sekulárního františkánského řádu

  15.07.2019 - Stalo se pěknou tradicí, že pouť sv. Petra a Pavla už léta „patří" františkánům. Zvláště těm ze Sekulárního františkánského řádu (tzv. terciáři). Vše by mělo probíhat v jejich režii - zajištění..

  Pěší pouť na posvátný Velehrad

  15.07.2019 -  Časně zrána se ve čtvrtek 4. 7. dostavilo na Svatý Antonínek 22 usměvavých poutníků, kteří se po krátké modlitbě vydali přes Ostrožskou Lhotu na posvátný Velehrad. Hned pod kopcem se naše skupina rozrostla..

  Na Slovácku vznikl nový domácí hospic. Ve svém názvu nese odkaz na naše poutní místo

  15.07.2019 - Už deset let se první úterý v měsíci schází kněží ke mši svaté za obnovu a posvěcení života kněží. Spolu s věřícími se v modlitbě spojují za odpuštění vlastních poklesků a prosí o nová kněžská..

  Svatý Antonínek zažil Svatodušní koncert.

  Kolik lidí sem už přišlo a našlo tu útěchu. A kolik toto úžasné místo navštěvuje stále a pokaždé odejde znovu naplněni klidem načerpaným na tomto místě. Krásná kaple na kopci svatého Antonína se zaplnila také v neděli devátého června, kde si návštěvníci poslechli Svatodušní koncert Svatý Antonínek. 

  Koncert na kopci svatého Antonína zorganizoval Blatničan Antonín Bogar. Na pomoc si přitom přizval mnoho známých a vynikajících muzikantů z Hradišťska. "Konkrétně se znám s Jitkou Janálovou, se kterou jsem si párkrát zahrál i zazpíval, a taky se potkáváme na kulturních akcích v Hradišti," řekl.  

  Zhruba před rokem se svěřil, že má v plánu uspořádat koncert na Antonínku. "Dali jsme hlavy dohromady a tak vzniklo vlastně vokální trio, které si později dalo název Tres ex nobis," vysvětlil Antonín Bogar. 

  Dojemně a procítěně trio Tres ex nobis svou premiéru zazpívalo s písněmi Adama Michny z Otradovic, Francisco Guerrero, Giovanni Pierluigi da Palestrina, Cristóbala de Moralese, Giovanni Batista Martiny, J.S. Bacha, F.L. Lucianiho, Mariano Garau a Miroslava Hromádky.

  K tomu přizval houslisty Marka Pavlicu a Martina Janála. I tady pomohla Miroslava Janálová, maminka Matina, která oba talentované muzikanty domluvila. 

  Po hezkém pěveckém vystoupení zazněly varhany v rukou Zdeňka Hanáčka. Blatničana, který je uznávaným učitelem v Základní umělecké škole ve Veselí nad Moravou a také skvělým hudebníkem. Antonín Bogar dodal, že varhany na Antonínku jsou spíš nástroj na doprovázení lidového zpěvu, takže to, co z nich dokázal Zdeněk dostat je malý zázrak. 

  Koncert měl nenapodobitelnou atmosféru a návštěvníci kostela odcházeli spokojeni s krásným hudebním zážitkem.

   

  Text a foto: Zuzana Skočíková. 

  Fotogalerie