#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Pořiďte si draky a přijďte je pouštět na Antonínek!

  11.09.2019 - Draci na podzimní oblohu prostě patří. Ze strání a luk se nám pomalu vytrácí a je potřeba to napravit! Proto si co nejdřív draka udělejte či kupte a přijďte ho pouštět v neděli 6. 10. 2019 od 14.30 na Svatý..

  Říjnová duchovní obnova s františkány na téma NOVÁ EVANGELIZACE

  08.09.2019 - Františkáni z Uh. Hradiště zvou všechny na nedělní odpoledne 13. 10. 2019 na Svatý Antonínek.Tentokrát se můžete těšit na hosty ze Společenství při Dóme sv. Martina v Bratislavě. Program odpoledne:14.00..

  Město Štramberk slaví 660. výročí. Vzpomínat budou i na „našeho“ P. Šuránka

  03.09.2019 - Štramberk slaví významné jubileum 660 let od povýšení na město. Připomenou si i důležitou osobnost štramberské historie - P. Antonína Šuránka.V neděli 29. 9. v 16.00 ve farním kostele sv. Jana Nepomuckého..

  Svatý Antonínek zažil Svatodušní koncert.

  Kolik lidí sem už přišlo a našlo tu útěchu. A kolik toto úžasné místo navštěvuje stále a pokaždé odejde znovu naplněni klidem načerpaným na tomto místě. Krásná kaple na kopci svatého Antonína se zaplnila také v neděli devátého června, kde si návštěvníci poslechli Svatodušní koncert Svatý Antonínek. 

  Koncert na kopci svatého Antonína zorganizoval Blatničan Antonín Bogar. Na pomoc si přitom přizval mnoho známých a vynikajících muzikantů z Hradišťska. "Konkrétně se znám s Jitkou Janálovou, se kterou jsem si párkrát zahrál i zazpíval, a taky se potkáváme na kulturních akcích v Hradišti," řekl.  

  Zhruba před rokem se svěřil, že má v plánu uspořádat koncert na Antonínku. "Dali jsme hlavy dohromady a tak vzniklo vlastně vokální trio, které si později dalo název Tres ex nobis," vysvětlil Antonín Bogar. 

  Dojemně a procítěně trio Tres ex nobis svou premiéru zazpívalo s písněmi Adama Michny z Otradovic, Francisco Guerrero, Giovanni Pierluigi da Palestrina, Cristóbala de Moralese, Giovanni Batista Martiny, J.S. Bacha, F.L. Lucianiho, Mariano Garau a Miroslava Hromádky.

  K tomu přizval houslisty Marka Pavlicu a Martina Janála. I tady pomohla Miroslava Janálová, maminka Matina, která oba talentované muzikanty domluvila. 

  Po hezkém pěveckém vystoupení zazněly varhany v rukou Zdeňka Hanáčka. Blatničana, který je uznávaným učitelem v Základní umělecké škole ve Veselí nad Moravou a také skvělým hudebníkem. Antonín Bogar dodal, že varhany na Antonínku jsou spíš nástroj na doprovázení lidového zpěvu, takže to, co z nich dokázal Zdeněk dostat je malý zázrak. 

  Koncert měl nenapodobitelnou atmosféru a návštěvníci kostela odcházeli spokojeni s krásným hudebním zážitkem.

   

  Text a foto: Zuzana Skočíková. 

  Fotogalerie