#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Pouť sv. apoštolů Petra a Pavla a pouť Sekulárního františkánského řádu

  15.07.2019 - Stalo se pěknou tradicí, že pouť sv. Petra a Pavla už léta „patří" františkánům. Zvláště těm ze Sekulárního františkánského řádu (tzv. terciáři). Vše by mělo probíhat v jejich režii - zajištění..

  Pěší pouť na posvátný Velehrad

  15.07.2019 -  Časně zrána se ve čtvrtek 4. 7. dostavilo na Svatý Antonínek 22 usměvavých poutníků, kteří se po krátké modlitbě vydali přes Ostrožskou Lhotu na posvátný Velehrad. Hned pod kopcem se naše skupina rozrostla..

  Na Slovácku vznikl nový domácí hospic. Ve svém názvu nese odkaz na naše poutní místo

  15.07.2019 - Už deset let se první úterý v měsíci schází kněží ke mši svaté za obnovu a posvěcení života kněží. Spolu s věřícími se v modlitbě spojují za odpuštění vlastních poklesků a prosí o nová kněžská..

  První prosebnou pouť farností doprovázel déšť

  Chladno, deštivo a pošmourno se podepsalo na nedělní prosebné pouti farnosti Veselí nad Moravou, kterou sloužil novokněz P. Ondřej Poštůlka, veselský kaplan. Počasí první májové neděli se rozhodně nepodobalo, a proto někteří svou pouť odložili na jindy.
   
  Hodinky ke svatému Antonínu Paduánkému si nenechala ujít skupina dětí spolu s P. Stodůlkou z farnosti Blatnice pod Svatým Antontonínkem, kteří dopoledne ve farním kostele přistoupili k 1. svatému příjímání. K dávné tradici patří, že se děti v slavnostní den společně sejdou ještě na Svatém Antonínku a svěří se pod ochranu svatého Antonína, patrona našeho kraje. Tentokrát však díky nevlídnému počasí nepřišli v krojích.
   
  Modlitba hodin se koná 9 neděl před svátkem sv. Antonína, před začátkem samotné bohoslužby.
   
  Fotogalerie na webu Člověk a víra
   

  Fotogalerie