#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Máj zakončíme poutí Matice svatoantonínské

  25.05.2020 - V neděli 31. 5. 2020 se na Svatém Antonínku koná POUŤ MATICE SVATOANTONÍNSKÉ. Mši svatou bude v 10.30 sloužit P. Ondřej Poštulka, kaplan z Veselí nad Moravou.Pozor!Odpoledne se mše svatá už konat NEBUDE. V..

  Františkání nás zvou na Svatý Antonínek

  25.05.2020 - Sekulární fratniškáni nás srdečně zvou v sobotu 6. 6. 2020 na Svatý Antonínek.  Program:  (14.00 - 20.00)Přednáška na téma - New age a křesťanská víra s Václavem Čápem, teologem a misionářem 15.00..

  Antonínovo léto se RUŠÍ!

  21.05.2020 - Je neuvěřitelné kolik dětí, maminek, mládeže, dospělých a seniorů si našlo cestu na Antonínovo léto, které se poprvé na Svatém Antonínku konalo v roce 2015. Z původně plánované malé komorní akce se..

  Požehnání na celý kraj přichází ze Svatého Antonínku

  Text a foto zde
   
  Přání knížete Hartmana z Lichtenštejna, který stál u zrodu našeho poutního místa, bylo „prosté". Chtěl mj. ochránit zdejší kraj od živelných pohrom a vytvořit místo, kam by lidé přicházeli skrze sv. Antonína Bohu děkovat, svěřovat své bolesti a prosit o požehnání.
   
  Dnes, po 350 letech, můžeme konstatovat, že se jeho záměr stal skutečností. Docházeli sem v dobách války, nemoci, útlaku, bídy, nejistot, strachu o svá hospodářství a rodiny, ...
  Za přijatá dobrodiní přicházeli Bohu děkovat.
  O tom, že na kopec lid rád putoval, svědčí i fakt, že poutní místo, které bylo v roce 1784 skrze tzv. Josefínské reformy zrušeno, byla díky našim předkům poutní tradice už v roce 1819 obnovena. Mnohem dřív, než v dalších velkých poutních místech v naší vlasti.
   
  A lidé přichází i v dnešní době ...
  P. Stodůlka v dnešní těžké době z kopce žehná Nejsvětější svátostí celému kraji.
   
  Na webu Víra.cz se můžeme dočíst: Žehnání je ve své podstatě svolávání Dobra, které je větší než já; Dobra, které já sám nejsem schopen vytvořit, způsobit ani ovlivnit. Žehnání je dovolávání se Boha a svolávání jeho Dobra na nějakého člověka (skupinu lidí atd.).
   

  Fotogalerie