#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Valná hromada Matice svatoantonínské, z.s. se letos NEBUDE konat

  15.10.2020 - Vážení členové Matice svatoantonínské, výbor MS na své schůzi 23. 9. 2020 rozhodl, že Valná hromada, která byla přesunuta na podzimní termín, se z důvodu pandemie v letošním roce nebude vůbec konat. Výkaz..

  Mše svaté na Antonínku jsou ZRUŠENY. Kaple k osobní modlitbě je PŘÍSTUPNÁ

  14.10.2020 - Na základě usnesení Vlády ČR o shromažďování lidí se na Svatém Antonínku ruší následující mše svaté:Neděle 18. 10. 2020 Sobota 24. 10. 2020 Dušičková pouť Neděle 1. 11. 2020 Další mše svaté budou..

  Odpoledne s P. Kodetem na Sv. Antonínku se RUŠÍ

  01.10.2020 - Kvůli aktuálním restrikcím ohledně shromaždování se RUŠÍ plánované odpoledne v neděli 11. 10. s P. Vojtěchem Kodetem, O.CarmMši svatou bude v 15.00 sloužit P. Felix Mária Žiška, františkán z Uherského..

  Pouť nemocných

  V neděli 12. 7. 2020 se v 15.00 koná na Svatém Antonínku Pouť nemocných.
  Mši svatou s udílením svátosti Pomazání nemocných slouží P. Zdeněk Stodůlka, farář v Blatnici pod Sv. Antonínkem.
  Věřící, kteří chtějí svátost nemocných přijmout, ať se přihlásí do pátku na farním úřadě v Blatnici. Zájemci z dalších farností se mohou přihlásit telefonicky nebo přímo na místě přede mši svatou.

  Co je svátost Pomazání nemocných?

  Tato svátost je určena lidem, kteří vážně onemocněli nebo jejichž síly jsou stářím značně oslabeny.
  Udílí se vkládáním rukou kněze na hlavu nemocného a následným mazáním posvěceným olejem na hlavě a na rukou. Předpokládá se, že ten, kdo jí přijímá, se smířil s Bohem ve svátosti pokání. Pokud to není možné, je tato svátost chápána jako mimořádný prostředek ke smíření s Bohem.
  O svátost pomazání nemocných si má především požádat sám nemocný podle svého zdravotního stavu, případně požádá s jeho souhlasem někdo z jeho okolí. Svátost je mu v jeho vážné nemoci posilou na duchu a mnohdy i na těle. Lze jí přijmout vícekrát za život, pokud se člověk uzdraví a znovu onemocní nebo pokud se jeho stav výrazně zhorší a on o tuto pomoc znovu žádá. Zásadně se uděluje tomu, kdo je živý, ne tam, kde už prokazatelně nastala smrt.
  Pomazání nemocných lze udělit v kostele při mši i mimo mši, doma, v nemocnici, v domově důchodců, kdekoliv, kde se nemocný nachází a kde k němu může kněz přijít. Dnes je to možné v nemocnici i na ARO nebo na oddělení spálenin, kam se běžně návštěvy nepouštějí.
  Zdroj: Pastorace.cz

  Krátké video o svátosti Pomazání nemocných podle katecheze papeže Františka zde

  Církev v posledních letech stále rozšiřuje pastorační péči o nemocné.

  V naší arcidiecézi vzniklo Centrum pro pastoraci nemocných, které na svých webových stránkách kaplani v nemocnici.cz informuje o působení na celém jejím území.

  Web Katolická asociace nemocničních kaplanů nabízí další řadu podnětů pro nemocné a jejich příbuzné.

  Fotogalerie