#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Postní duchovní obnova na Velehradě

  13.01.2020 - Všichni členové i nečlenové Matice svatoantonínské jsou opět zváni na postní duchovní obnovu.Tentokrát nás duchovně doprovodí P. Adam Rucki, biskupský vikář pro péči o duchovní povolání v ostravsko-opavské..

  I v letošním roce nás františkáni zvou na Svatý Antonínek

  13.01.2020 - Františkáni z Uherského Hradiště a společenství RUAH nás srdečně zvou i v roce 2020 na Svatý Antonínek.Už teď si můžete termíny poznačit do svých diářů:Sobota 6. června (14.00 - 20.00)New age a křesťanská..

  Motorkářská pouť na Svatém Antonínku

  12.01.2020 - První motorkářská pouť na Svatém Antonínku se bude konat v neděli 26. dubna 2020.Program: 14.00 sjezd motorek 15.00 mše svatá, celebruje P. Felix Maria Žižka OFM Po mši svaté následuje žehnání motorek..

  Pěší pouť na posvátný Velehrad

   
  Časně zrána se ve čtvrtek 4. 7. dostavilo na Svatý Antonínek 19 poutníků v plné síle, kteří se po krátké modlitbě vydali přes Ostrožskou Lhotu na posvátný Velehrad. Hned pod kopcem se naše skupina rozrostla o 8 dalších spolupoutníků. Tři maminky se svými ratolestmi - budoucím druhákem, dvěma téměř školáky a dalším bylo 4,5 a 4 roky. Skupina „školkáčků" mohla být ještě větší, ale pro nemoc se nemohla zúčastnit rodinka Pavelkova, která doposud nevynechala ani jeden ročník.
   
  Pěší pouť na Velehrad pořádala Matice už sedmým rokem. Co se týče počtu poutníků, nemůžeme se srovnávat se zástupem lidí, kteří na Velehrad připutují od Svatého Kopečku a Hostýna. Ovšem naše sestava je velmi pestrá. Nejen věkové, ale i co se týče bydliště jednotlivců. Poutníci pocházeli nejen z blízkých a vzdálenějších farností, ale i Mladé Boleslavi, Prahy ... a dalších koutů naší vlasti. Tentokrát však byla mezinárodní! Šel s námi Mauricius z daleké Kolumbie!
   
  Dětem kupodivu nedělala cesta žádné problémy. Při zpěvu, povídání a modlitbě uběhla velmi rychle. Ve Starém Městě se k nám přidala jedna poutnice a téměř před „branami" Velehradu další tři.
  Po příchodu na Velehrad a mši svaté měl každý individuální program. Část nás zůstala přes noc a přidali jsme se k zástupu věřících a přidali jsme se k oslavám ke cti sv. Cyrila a Metoděje.
   
  Poutní cestu ze Svatého Antonínku (a opačně) si může každý projít kdykoli sám. Na tu společnou pouť si budeme muset všichni zase celý rok počkat.  
   
  Fotogalerie Vojty Pospíšila na webu Člověk a Víra
   
  Události v regionech - reportáž ČT zde
   
   

  Fotogalerie