#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Přijmi pozvání na františkánské setkání

  17.09.2018 - Během roku o nedělích na Svatý Antonínek putují farnosti z okolí na „své" prosebné poutě. V neděli 7. října 2018 nás ke společným modlitbám zvou členové sekulárního františkánského řádu. Program:..

  Na Antonínku jsme děkovali za úrodu, přijatá dobrodiní, ale i déšť

  26.08.2018 - Letošní dožínková pouť byla doprovázena deštěm, o který jsme posledních pár měsíců prosili. Vyprahlá zem vsákla každičkou kapku padající z nebe. Kéž by i slova, která při mši svaté zazněla, se..

  Plody z Vaší zahrádky mohou okrášlit dožínkovou pouť

  14.08.2018 - Urodila se Vám zelenina a ovoce? Podařilo se Vám letos vypěstovat něco ojedinělého? Vaše květy a plody ze zahrádek, polí a vinohradů se mohou stát součástí výzdoby liturgického prostou při děkovné-dožínkové..

  Od společné křížové cesty lidi neodradilo ani mrazivé počasí

  Pátou neděli postní se konala křížová cesta, kterou už šestým rokem na Antonínku pořádá Matice svatoantonínská. Texty k rozjímání jednotlivých zatavení i píseň jsou od P. Šuránka, jehož zásluhou se právě před sedmdesáti lety křížová cesta začala na kopci budovat.

  Počet účastníků se většinou odvíjí podle aktuálního počasí. I přes mrazivé počasí dorazilo na Antonínek asi sedmdesát „statečných". V hojném zastoupení přijela opět farnost z Velkého Ořechova, kde necelý školní rok 1950-51 P. Šuránek působil. Přestože tam byl jen krátce, vykonal v Ořechově a přifařených obcích kus kněžské práce a v srdcích lidí žije i dnes.

  Na závěr dostal každý malý dárek. Perníkové srdíčko, které k poutním místům neodmyslitelně patří. Srdce zdobí číslice 350, která připomíná letošní výročí. Obdarovaní byli požádáni o modlitbu za všechny, kdo během uplynulých 350 let poutní místo budovali a pečlivě se starali. Za tisíce poutníků, kteří sem přicházeli Bohu děkovat a prosit, ... A za nás samotné, ať dokážeme v práci našich předků pokračovat a udržovat Svatý Antonínek živým poutním místem.

   

  Kdo má zájem, může se podívat na reportáž televize Noe zde od 8 minuty

   

  Fotogalerie