#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Neváhejte a přihlaste se na poutní zájezd do NERATOVA

  16.07.2018 - Pro velký zájem byl na pouť do Neratova objednán třetí autobus, ve kterém jsou ještě volná místa. Co nejdříve se přihlaste u svých důvěrníků nebo u Aleny Skřenkové 731 402 196. Pravidelný poutní zájezd..

  Děkujeme za podporu projektu VODA PRO ANTONÍNEK

  16.07.2018 - Díky štědrým dárcům a přízni obecních úřadů se v projektu ČSOB pomáhá regionům, podařilo nastřádat na vrt nové studny na Svatém Antonínku 234 452 Kč a zvítězit v daném regionu. ČSOB nám věnuje..

  Pouť sv. Petra a Pavla se vydařila

  01.07.2018 - Pouť svatých Petra a Pavla patří k těm klidnějším a letos ji navíc provázelo i krásné počasí. Pří mši svaté v 10.30 se zde posledních pár let scházejí členové sekulárního řádu sv. Františka. Hlavním..

  Od společné křížové cesty lidi neodradilo ani mrazivé počasí

  Pátou neděli postní se konala křížová cesta, kterou už šestým rokem na Antonínku pořádá Matice svatoantonínská. Texty k rozjímání jednotlivých zatavení i píseň jsou od P. Šuránka, jehož zásluhou se právě před sedmdesáti lety křížová cesta začala na kopci budovat.

  Počet účastníků se většinou odvíjí podle aktuálního počasí. I přes mrazivé počasí dorazilo na Antonínek asi sedmdesát „statečných". V hojném zastoupení přijela opět farnost z Velkého Ořechova, kde necelý školní rok 1950-51 P. Šuránek působil. Přestože tam byl jen krátce, vykonal v Ořechově a přifařených obcích kus kněžské práce a v srdcích lidí žije i dnes.

  Na závěr dostal každý malý dárek. Perníkové srdíčko, které k poutním místům neodmyslitelně patří. Srdce zdobí číslice 350, která připomíná letošní výročí. Obdarovaní byli požádáni o modlitbu za všechny, kdo během uplynulých 350 let poutní místo budovali a pečlivě se starali. Za tisíce poutníků, kteří sem přicházeli Bohu děkovat a prosit, ... A za nás samotné, ať dokážeme v práci našich předků pokračovat a udržovat Svatý Antonínek živým poutním místem.

   

  Kdo má zájem, může se podívat na reportáž televize Noe zde od 8 minuty

   

  Fotogalerie