#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Prvomájová pěší pouť do Bzence. Přidej se k nám!

  18.04.2018 - Již řadu let farnost Blatnice putuje v měsíci máji na posvátný Velehrad. Letošní pouť však bude specifická. Hlavní změna se týká samotného cíle, kterým bude Bzenec. Na společnou pouť jsou tentokrát srdečně..

  Společná pouť členů a příznivců matic z Moravy se konala v Zašové

  18.04.2018 - Třetí neděli velikonoční se v poutním místě Žašová konala již 5. Pouť moravských matic. V 10.30 byla v kostele Navštívení Panny Marie mše svatá, kterou sloužil Mons. Jan Peňáz, spolu s místním farářem..

  Přidejte se k jarnímu úklidu na Antonínku

  14.04.2018 - Poutní sezona se pomalu blíží a je důležité dát na Antonínku všechno do pořádku! Kaple se důkladně vyčistila minulý týden. Teď je potřeba pouklízet venku. Pokud budete mít v úterý 17. dubna a ve středu..

  Od společné křížové cesty lidi neodradilo ani mrazivé počasí

  Pátou neděli postní se konala křížová cesta, kterou už šestým rokem na Antonínku pořádá Matice svatoantonínská. Texty k rozjímání jednotlivých zatavení i píseň jsou od P. Šuránka, jehož zásluhou se právě před sedmdesáti lety křížová cesta začala na kopci budovat.

  Počet účastníků se většinou odvíjí podle aktuálního počasí. I přes mrazivé počasí dorazilo na Antonínek asi sedmdesát „statečných". V hojném zastoupení přijela opět farnost z Velkého Ořechova, kde necelý školní rok 1950-51 P. Šuránek působil. Přestože tam byl jen krátce, vykonal v Ořechově a přifařených obcích kus kněžské práce a v srdcích lidí žije i dnes.

  Na závěr dostal každý malý dárek. Perníkové srdíčko, které k poutním místům neodmyslitelně patří. Srdce zdobí číslice 350, která připomíná letošní výročí. Obdarovaní byli požádáni o modlitbu za všechny, kdo během uplynulých 350 let poutní místo budovali a pečlivě se starali. Za tisíce poutníků, kteří sem přicházeli Bohu děkovat a prosit, ... A za nás samotné, ať dokážeme v práci našich předků pokračovat a udržovat Svatý Antonínek živým poutním místem.

   

  Kdo má zájem, může se podívat na reportáž televize Noe zde od 8 minuty

   

  Fotogalerie