#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Adventní koncert

  12.11.2018 - Druhou prosincovou neděli zve Matice svatoantonínská srdečně všechny na ADVENTNÍ KONCERT pod názvem POZDRAVENO BUDIŽ SVĚTLO. Písní a slovem nás potěší a obohatí Pěvecký sbor Hlahol-Tábor. Koncert se uskuteční..

  Kněží se poblíž hrobu P. Šuránka modlili za vlastní posvěcení

  08.11.2018 -  Kněží se v blízkosti hrobu P. Šuránka, který svůj život zasvětil výchově kněžského dorostu, modlili za vlastní posvěcení a nová duchovní povolání. Mši svatou sloužil Mons. Vojtěch Šíma, biskupský..

  Letošní výroční mše svatá k úmrtí P. Šuránka se bude konat 6. 11.

  29.10.2018 - Služebník Boží P. Antonín Šuránek zasvětil svůj život výchově kněží a zemřel v pověsti svatosti. To byl jeden z důvodů, proč se kněží od roku 2007 scházejí poblíž jeho hrobu v rodné Ostrožské..

  Od společné křížové cesty lidi neodradilo ani mrazivé počasí

  Pátou neděli postní se konala křížová cesta, kterou už šestým rokem na Antonínku pořádá Matice svatoantonínská. Texty k rozjímání jednotlivých zatavení i píseň jsou od P. Šuránka, jehož zásluhou se právě před sedmdesáti lety křížová cesta začala na kopci budovat.

  Počet účastníků se většinou odvíjí podle aktuálního počasí. I přes mrazivé počasí dorazilo na Antonínek asi sedmdesát „statečných". V hojném zastoupení přijela opět farnost z Velkého Ořechova, kde necelý školní rok 1950-51 P. Šuránek působil. Přestože tam byl jen krátce, vykonal v Ořechově a přifařených obcích kus kněžské práce a v srdcích lidí žije i dnes.

  Na závěr dostal každý malý dárek. Perníkové srdíčko, které k poutním místům neodmyslitelně patří. Srdce zdobí číslice 350, která připomíná letošní výročí. Obdarovaní byli požádáni o modlitbu za všechny, kdo během uplynulých 350 let poutní místo budovali a pečlivě se starali. Za tisíce poutníků, kteří sem přicházeli Bohu děkovat a prosit, ... A za nás samotné, ať dokážeme v práci našich předků pokračovat a udržovat Svatý Antonínek živým poutním místem.

   

  Kdo má zájem, může se podívat na reportáž televize Noe zde od 8 minuty

   

  Fotogalerie