#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Křížová cesta na Antonínku nám slouží už sedmdesát let

  20.03.2019 - Na faru v Blatnici přišel e-mail a v něm malá prosba. Pán z Kutné Hory, který už 20 let navštěvuje a mapuje křížové cesty v přírodě, prosil o informace, které se týkají té naší na Svatém Antonínku..

  Pozvání na křížovou cestu

  05.03.2019 - Během postní doby se častěji koná pobožnost křížové cesty. Rozjímat nad utrpením a obětí Krista můžeme doma, v kostele, v přírodě ... v soukromí, ve větší skupině ... Jednu křížovou cestu můžeme..

  Nahlédněte do posledního čísla našeho občasníku

  05.03.2019 - Poutník svatoantonínksý je občasník vydávaný Maticí svatoantonínkskou od roku 1999 pro potřebu svých členů a dobrodinců poutního místa. Poslení číslo naleznte v příloze.Starší čísla jsou ke čtení..

  Od společné křížové cesty lidi neodradilo ani mrazivé počasí

  Pátou neděli postní se konala křížová cesta, kterou už šestým rokem na Antonínku pořádá Matice svatoantonínská. Texty k rozjímání jednotlivých zatavení i píseň jsou od P. Šuránka, jehož zásluhou se právě před sedmdesáti lety křížová cesta začala na kopci budovat.

  Počet účastníků se většinou odvíjí podle aktuálního počasí. I přes mrazivé počasí dorazilo na Antonínek asi sedmdesát „statečných". V hojném zastoupení přijela opět farnost z Velkého Ořechova, kde necelý školní rok 1950-51 P. Šuránek působil. Přestože tam byl jen krátce, vykonal v Ořechově a přifařených obcích kus kněžské práce a v srdcích lidí žije i dnes.

  Na závěr dostal každý malý dárek. Perníkové srdíčko, které k poutním místům neodmyslitelně patří. Srdce zdobí číslice 350, která připomíná letošní výročí. Obdarovaní byli požádáni o modlitbu za všechny, kdo během uplynulých 350 let poutní místo budovali a pečlivě se starali. Za tisíce poutníků, kteří sem přicházeli Bohu děkovat a prosit, ... A za nás samotné, ať dokážeme v práci našich předků pokračovat a udržovat Svatý Antonínek živým poutním místem.

   

  Kdo má zájem, může se podívat na reportáž televize Noe zde od 8 minuty

   

  Fotogalerie