#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Máj zakončíme poutí Matice svatoantonínské

  25.05.2020 - V neděli 31. 5. 2020 se na Svatém Antonínku koná POUŤ MATICE SVATOANTONÍNSKÉ. Mši svatou bude v 10.30 sloužit P. Ondřej Poštulka, kaplan z Veselí nad Moravou.Pozor!Odpoledne se mše svatá už konat NEBUDE. V..

  Františkání nás zvou na Svatý Antonínek

  25.05.2020 - Sekulární fratniškáni nás srdečně zvou v sobotu 6. 6. 2020 na Svatý Antonínek.  Program:  (14.00 - 20.00)Přednáška na téma - New age a křesťanská víra s Václavem Čápem, teologem a misionářem 15.00..

  Antonínovo léto se RUŠÍ!

  21.05.2020 - Je neuvěřitelné kolik dětí, maminek, mládeže, dospělých a seniorů si našlo cestu na Antonínovo léto, které se poprvé na Svatém Antonínku konalo v roce 2015. Z původně plánované malé komorní akce se..

  Kněží se poblíž hrobu P. Šuránka modlili za vlastní posvěcení

   

  Kněží se v blízkosti hrobu P. Šuránka, který svůj život zasvětil výchově kněžského dorostu, modlili za vlastní posvěcení a nová duchovní povolání. Mši svatou sloužil Mons. Vojtěch Šíma, biskupský delegát pro stálou pastoraci kněží.

  Ke korunce Božího milosrdenství, mši svaté, adoraci a modlitbě u hrobu se přidalo pár desítek věřících, kteří se  Ostrožské Lhotě sešli u příležitosti 36. výročí úmrtí služebníka Božího P. Antonína Šuránka.

  V archivu televize Noe je ke zhlédnutí krátká reportáž z Noevin zde (od 7:19 min)

  Vzpomínkové bohoslužby se zúčastnili i tři seminaristé. Jak vidí setkání ve Lhotě?

  V úterý 6. listopadu se v Ostrožské Lhotě sešlo několik desítek věřících, aby si připomněli rodáka z této vesnice a zároveň kněze a spirituála arcibiskupského kněžského semináře v Olomouci, P. Antonína Šuránka. Bylo zde i několik kněží, kteří se modlili za své posvěcení a za nová kněžská povolání. Mši svaté předsedal Mons. Vojtěch Šíma, někdejší rektor AKS. V homilii zavzpomínal na svůj zážitek s P. Šuránkem.

  Zúčastnili se též bohoslovci pátého ročníku spolu s otcem vicerektorem Pavlem Šupolem, aby se spolu s ostatními modlili za posvěcení kněží, vytrvalost ve svém povolání a také za nová povolání.

  „P. Šuránek je blízký mému srdci, snad i proto, že pocházím ze stejné vesnice", říká Vojta Radoch a pokračuje: „Uvědomuji si, že to není jen tak, stát se knězem, a že jsem si to vlastním snažením nevybojoval. Na začátku bylo Boží povolání, kterému jsem se bránil, ale nakonec jsem odpověděl a nyní už jsem jáhen. Mnohokrát jsem byl u hrobu P. Šuránka, abych ho prosil o přímluvu u Boha, abych to zvládl a vytrval v přípravě na cestu kněžství. Stojí za tím mnohé modlitby věřících a přímluva těch, kteří už jsou dnes u Boha" a s úsměvem dodává, že je to vlastně zázrak, že vytrval až doposud a že je jáhnem.

  Jakub Lasák dodává: „P. Antonín Šuránek je pro nás bohoslovce vzorem oddaného kněze. Jeho pokorné vystupování, moudrost a vytrvalost v modlitbě je pro nás inspirací do naší budoucí služby ve farnostech. Proto rádi jezdíme na pouť do rodiště otce Antonína vyprošovat si Boží požehnání pro nás i pro všechny, s nimiž se jednou v pastoraci setkáme."

  Bohoslovci 5. ročníku

  • Máte osobní vzpomínky na P. Antonína Šuránka?
  • Oslovil Vás jeho příkladný život?
  • Předkládáte své prosby Bohu skrze P. Šuránka?

  Podělte se o své svědectví. Jedině tak bude jeho odkaz stále živý.

  Adresa: Matice svatoantonínská, z.s., Blatnice pod Svatým Antonínkem 27, 696 71

  E-mail: Maticesvatoantoninska@seznam.cz

  Mobil: 731 402 196 

   

  Služebník Boží P. Antonín Šuránek (29. 5. 1902 Ostrožská Lhota - 3. 11. 1982 Petřkovice, pohřben v Ostrožské Lhotě)

  Kněz, dlouholetý spirituál olomouckého kněžského semináře.

  V letech 1951 - 55 bezdůvodně obviněn a internován v klášteře v Želivě. Opakovaně mu byl odebírán státní souhlas pro vykonávání kněžské služby. Tvrdě pracoval i jako dělník v cementárně ve Štranberku.

  Po celý svůj život se snažil o posvěcení kopce sv. Antonína na Blatnické hoře. V určité roky zde i bydlel. Pořádal duchovní promluvy pro všechny věkové kategorie, pro mnohé se stal vyhledávaným zpovědníkem a duchovním rádcem.

  Zemřel v pověsti svatosti. Přátelé, žáci a lidé z jeho okolí začali shromažďovat dokumenty týkající se jeho osobnosti a usilovat o jeho kanonizaci. Po úspěšném kanonizačním procesu v olomoucké diecézi byl materiál zaslán do Vatikánu, který jeho platnost roku 2000 potvrdil.  

  Fotogalerie