#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Společná křížová cesta na Antonínku

  24.02.2020 - Během postní doby se častěji koná pobožnost křížové cesty. Rozjímat nad utrpením a obětí Krista můžeme doma, v kostele, v přírodě ... v soukromí, ve větší skupině ...Jednu křížovou cestu můžeme..

  Blatnická fara voní novotou.

  19.02.2020 - Od pondělka 17.2.2020 do dnešního dne středy 19.2.2020 probíhala v Blatnici na faře brigáda hlavně pro ženy. Nicméně se našla práce i pro muže. Jako brigádník se dokončovacích prací účastní i p. Zdeněk..

  I v březnu budou na Antonínku kněží prosit za vlastní posvěcení

  17.02.2020 - Březnové modlitební setkání kněží a věřících se koná v úterý 3. 3. 2020 od 15.00. Program: korunka k Božímu milosrdenstvímše svatáadorace Už jedenáctým rokem se skupina kněží schází zpravidla..

  Druhý den Antonínova léta

  Od rána bylo na Antoníku pořádně živo. Na místo před desátou hodinou dorazilo více než šedesát dětí nejen z Blatnice a Ostrožské Lhoty, ale třeba také ze Vnorov, Brna, Slavkova u Brna, Chicaga a Říma. Mezi děti dnes také dorazil rodák z Blatnice pod Svatým Antonínkem salesiánský kněz P. František Bezděk, ředitel DIS Fryšták.

  Hned se s dětmi zapojil do her a velmi poutavou formou jim vyprávěl o svatém Dominikovi Saviovi. Tohoto světce potom večer také připomněl při mši svaté. Zároveň všechny přítomné upozornil, že je třeba vše dělat s radostí a láskou v srdci, čímž se stáváme svatými.

  Oběd se pro děti vařil v Kulturním domě v Blatničce a některé maminky už přinesly na Antonínek také buchty. Další buchty, pomazánky i přebytky ovoce pořadatelé přivítají, protože se za účast na Antonínově létě nevybírá žádný poplatek. Dokonce i na stravu je možné dát pouze dobrovolný příspěvek, aby se skutečně mohli zúčastnit všichni zájemci.

  Text a foto: Lenka Fojtíková

  Fotogalerie