#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Dušičková pouť

  15.10.2019 - V sobotu 26. října 2019 se na Svatém Antonínku DUŠIČKOVOU POUTÍ uzavře poutní sezóna.V 16:00 bude mši svatou sloužit P. Antonín Bachan z Hluku za všechny zemřelé členy Matice svatoantonínské. Po bohoslužbě..

  "Milion dětí se modlí růženec." Přijdeš 19. 10. i TY?

  10.10.2019 - "Když se milion dětí bude modlit růženec, svět se změní." P. Pio  Minulý rok jsme se setkali poprvé v rámci aktivity „Milion dětí se modlí růženec." Ve světě se však děti a mládež ke společné modlitbě..

  Listopadová připomínka výročí úmrtí P. Šuránka

  09.10.2019 - Kněží a věřící se sejdou v kostele sv. Jakuba Staršího v Ostrožské Lhotě v úterý 5. listopadu 2019 u příležitosti 37. výročí úmrtí P. Šuránka. Společná modlitba začne v 16.00 Korunkou k Božímu..

  Členové moravských matic se setkali na Hostýně

  Členové moravských matic se setkali na šesté společné pouti. Hostitelem bylo poutní místo Svatý Hostýn a hlavní mši svatou celebroval arcibiskup Jan Graubner.

  Záměrem bylo setkat se mezi sebou, vyjádřit si vzájemnou podporu a vyprosit si Boží požehnání a ochranu Panny Marie pro nadcházející poutní sezonu.

  Rok 2019 bychom měli prožívat jako přípravu na Mimořádný misijní měsíc

  Poutní místa jsou v podstatě misijním územím. Přichází na ně poutníci, turisté, věřící, nevěřící, hledající, ... a to je obrovský prostor pro misijní činnost všech matic.

  V začátcích svého působení na Svatém Antonínku napsal v roce 1941 P. Šuránek do pamětní knihy následující větu: „Kdo se objeví na kopci, stává se „farníkem", třeba mu s láskou vyjít vstříc." To by mělo být našim cílem i dnes.

  Fotogalerie na webu Člověk a víra

  Fotogalerie a text na webu  Hostyn.cz

  Aktualita na webu arcidiecéze zde

  Fotogalerie