#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Máj zakončíme poutí Matice svatoantonínské

  25.05.2020 - V neděli 31. 5. 2020 se na Svatém Antonínku koná POUŤ MATICE SVATOANTONÍNSKÉ. Mši svatou bude v 10.30 sloužit P. Ondřej Poštulka, kaplan z Veselí nad Moravou.Pozor!Odpoledne se mše svatá už konat NEBUDE. V..

  Františkání nás zvou na Svatý Antonínek

  25.05.2020 - Sekulární fratniškáni nás srdečně zvou v sobotu 6. 6. 2020 na Svatý Antonínek.  Program:  (14.00 - 20.00)Přednáška na téma - New age a křesťanská víra s Václavem Čápem, teologem a misionářem 15.00..

  Antonínovo léto se RUŠÍ!

  21.05.2020 - Je neuvěřitelné kolik dětí, maminek, mládeže, dospělých a seniorů si našlo cestu na Antonínovo léto, které se poprvé na Svatém Antonínku konalo v roce 2015. Z původně plánované malé komorní akce se..

  Arcibiskup Jan nás vybízí k modlitbám za déšť

  Naši předkové byli víc spojení s přírodou, Božím stvořením.
  Během roku v určité dny chodívali v procesí s křížem do polí, modlili se, zpívali, ... prosili o vláhu a příhodné počasí. Dobrá úroda pro ně znamenala hodně! Věděli, že budou mít z čeho uživit své rodiny a děti. Nebude bída a přečkají zimu. Vážili si každého zrnka obilí.
   
  Dokonce i jedním z důvodů výstavby naší kaple bylo, aby náš kraj byl ušetřen od živelných pohrom. Snahou bylo vytvořit místo k modlitbě, kde si lidé z okolí budu vyprošovat Boží požehnání pro své rodiny a hospodářství.
   
  Navraťme se k moudrosti našich předků.
  Nejen na Svatém Antonínku děkujeme za úrodu, nezapomínejme o ni během roku prosit.
  Dobrou pomůckou k modlitbě nám může být mobilní aplikace Prosby za déšť
  Využít ji můžeme nejen doma, ale třeba při vycházce přírodou.
   
  Modlitby za déšť ke stažení v PDF v příloze.
   

  Soubory ke stažení

  Fotogalerie