#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  DUŠE SLOVÁCKA. Přijďte nabrat sílu do dalších dnů

  29.06.2020 - Přijměte pozvání na duchovní obnovu s názvem DUŠE SLOVÁCKA, která se uskuteční v poutním areálu na Svatém Antonínku. Začátek ve čtvrtek 2. července 2020 v 8.45.Ukončení v sobotu 4.července 2020 ve 20.00..

  Společně pěšky na Velehrad

  29.06.2020 - Matice svatoantonínská zve i v letošním roce poutníky všech generací ke společnému putování na Velehrad. Pouť zahájíme 4. července 2020 v 6:00 společnou modlitbou v kapli a vyrazíme ze Svatého Antonínku..

  Arcidiecéze má tři novokněze. Jedna primiční mše svatá bude na Antonínku

  29.06.2020 - V sobotu 27. 6. 2020 přijali tři mladí muži v naší arcidiecézi kněžské svěcení. Vojtěch Radoch, rodák z Ostrožské Lhoty, bude sloužit svou první mši svatou v pondělí 6. 7. 2020 v 15.00 na Svatém Antonínku..

  Arcibiskup Jan nás vybízí k modlitbám za déšť

  Naši předkové byli víc spojení s přírodou, Božím stvořením.
  Během roku v určité dny chodívali v procesí s křížem do polí, modlili se, zpívali, ... prosili o vláhu a příhodné počasí. Dobrá úroda pro ně znamenala hodně! Věděli, že budou mít z čeho uživit své rodiny a děti. Nebude bída a přečkají zimu. Vážili si každého zrnka obilí.
   
  Dokonce i jedním z důvodů výstavby naší kaple bylo, aby náš kraj byl ušetřen od živelných pohrom. Snahou bylo vytvořit místo k modlitbě, kde si lidé z okolí budu vyprošovat Boží požehnání pro své rodiny a hospodářství.
   
  Navraťme se k moudrosti našich předků.
  Nejen na Svatém Antonínku děkujeme za úrodu, nezapomínejme o ni během roku prosit.
  Dobrou pomůckou k modlitbě nám může být mobilní aplikace Prosby za déšť
  Využít ji můžeme nejen doma, ale třeba při vycházce přírodou.
   
  Modlitby za déšť ke stažení v PDF v příloze.
   

  Soubory ke stažení

  Fotogalerie