#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Prvomájová pěší pouť do Bzence. Přidej se k nám!

  18.04.2018 - Již řadu let farnost Blatnice putuje v měsíci máji na posvátný Velehrad. Letošní pouť však bude specifická. Hlavní změna se týká samotného cíle, kterým bude Bzenec. Na společnou pouť jsou tentokrát srdečně..

  Společná pouť členů a příznivců matic z Moravy se konala v Zašové

  18.04.2018 - Třetí neděli velikonoční se v poutním místě Žašová konala již 5. Pouť moravských matic. V 10.30 byla v kostele Navštívení Panny Marie mše svatá, kterou sloužil Mons. Jan Peňáz, spolu s místním farářem..

  Přidejte se k jarnímu úklidu na Antonínku

  14.04.2018 - Poutní sezona se pomalu blíží a je důležité dát na Antonínku všechno do pořádku! Kaple se důkladně vyčistila minulý týden. Teď je potřeba pouklízet venku. Pokud budete mít v úterý 17. dubna a ve středu..

  Antonínovo léto je v plném proudu

  Po loňském zkušebním ročníku v neděli opět odstartovalo Antonínovo léto. Pro účastníky je připraveno mnoho soutěží, her, zábavy, přednášky, táborák, setkání se zajímavými lidmi i duchovní program. V neděli vše vypuklo piknikem v trávě. Po pouti nemocných pak následovalo představení Modliteb matek. 

  V pondělí začal program podle plánu v deset hodin a živo zde bylo až do pozdních hodin. Vždyť někteří účastníci na Antonínku i nocují. V úterý byl vzácným hostem Antonínova léta hlavní vojenský kaplan Ministerstva obrany České republiky plukovník Jaroslav Knichal. Na Antonínek přijel už před polednem a s dětmi si nejen vyprávěl, ale také hrál. Od sedmnácti hodin potom sloužil před zcela zaplněnou kaplí s hodně nízkým věkovým průměrem mši svatou a po večeři se pak uskutečnila přednáška o službě vojenských kaplanů. 

  Středa patřila mimo jiné výrobě růženců. Zájemci měli k dispozici mnoho krásných korálků, křížky i provázky, takže byl o výrobu velký zájem. Někdo dal přednost pouze desátku, který je možné nosit na ruce jako náremek. Vlastnoručně vyrobené růžence poté před mši svatou požehnal P. Lukáš Jambor, který v současné době studuje Teologický ateliér kardinála Špidlíka v Římě. Poté také sloužil mši svatou. Večer program pokračoval cvičením pod vedením fyzioterapeuta Miroslava Koláře z Ostrožské Lhoty. O protažení těla byl zájem, přestože začalo vytrvale pršet. 

  Text a foto: Lenka Fojtíková

  Fotogalerie