#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Neváhejte a přihlaste se na poutní zájezd do NERATOVA

  16.07.2018 - Pro velký zájem byl na pouť do Neratova objednán třetí autobus, ve kterém jsou ještě volná místa. Co nejdříve se přihlaste u svých důvěrníků nebo u Aleny Skřenkové 731 402 196. Pravidelný poutní zájezd..

  Děkujeme za podporu projektu VODA PRO ANTONÍNEK

  16.07.2018 - Díky štědrým dárcům a přízni obecních úřadů se v projektu ČSOB pomáhá regionům, podařilo nastřádat na vrt nové studny na Svatém Antonínku 234 452 Kč a zvítězit v daném regionu. ČSOB nám věnuje..

  Pouť sv. Petra a Pavla se vydařila

  01.07.2018 - Pouť svatých Petra a Pavla patří k těm klidnějším a letos ji navíc provázelo i krásné počasí. Pří mši svaté v 10.30 se zde posledních pár let scházejí členové sekulárního řádu sv. Františka. Hlavním..

  Antonínovo léto je v plném proudu

  Po loňském zkušebním ročníku v neděli opět odstartovalo Antonínovo léto. Pro účastníky je připraveno mnoho soutěží, her, zábavy, přednášky, táborák, setkání se zajímavými lidmi i duchovní program. V neděli vše vypuklo piknikem v trávě. Po pouti nemocných pak následovalo představení Modliteb matek. 

  V pondělí začal program podle plánu v deset hodin a živo zde bylo až do pozdních hodin. Vždyť někteří účastníci na Antonínku i nocují. V úterý byl vzácným hostem Antonínova léta hlavní vojenský kaplan Ministerstva obrany České republiky plukovník Jaroslav Knichal. Na Antonínek přijel už před polednem a s dětmi si nejen vyprávěl, ale také hrál. Od sedmnácti hodin potom sloužil před zcela zaplněnou kaplí s hodně nízkým věkovým průměrem mši svatou a po večeři se pak uskutečnila přednáška o službě vojenských kaplanů. 

  Středa patřila mimo jiné výrobě růženců. Zájemci měli k dispozici mnoho krásných korálků, křížky i provázky, takže byl o výrobu velký zájem. Někdo dal přednost pouze desátku, který je možné nosit na ruce jako náremek. Vlastnoručně vyrobené růžence poté před mši svatou požehnal P. Lukáš Jambor, který v současné době studuje Teologický ateliér kardinála Špidlíka v Římě. Poté také sloužil mši svatou. Večer program pokračoval cvičením pod vedením fyzioterapeuta Miroslava Koláře z Ostrožské Lhoty. O protažení těla byl zájem, přestože začalo vytrvale pršet. 

  Text a foto: Lenka Fojtíková

  Fotogalerie