#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Přijmi pozvání na františkánské setkání

  17.09.2018 - Během roku o nedělích na Svatý Antonínek putují farnosti z okolí na „své" prosebné poutě. V neděli 7. října 2018 nás ke společným modlitbám zvou členové sekulárního františkánského řádu. Program:..

  Na Antonínku jsme děkovali za úrodu, přijatá dobrodiní, ale i déšť

  26.08.2018 - Letošní dožínková pouť byla doprovázena deštěm, o který jsme posledních pár měsíců prosili. Vyprahlá zem vsákla každičkou kapku padající z nebe. Kéž by i slova, která při mši svaté zazněla, se..

  Plody z Vaší zahrádky mohou okrášlit dožínkovou pouť

  14.08.2018 - Urodila se Vám zelenina a ovoce? Podařilo se Vám letos vypěstovat něco ojedinělého? Vaše květy a plody ze zahrádek, polí a vinohradů se mohou stát součástí výzdoby liturgického prostou při děkovné-dožínkové..

  Antonínovo léto je v plném proudu

  Po loňském zkušebním ročníku v neděli opět odstartovalo Antonínovo léto. Pro účastníky je připraveno mnoho soutěží, her, zábavy, přednášky, táborák, setkání se zajímavými lidmi i duchovní program. V neděli vše vypuklo piknikem v trávě. Po pouti nemocných pak následovalo představení Modliteb matek. 

  V pondělí začal program podle plánu v deset hodin a živo zde bylo až do pozdních hodin. Vždyť někteří účastníci na Antonínku i nocují. V úterý byl vzácným hostem Antonínova léta hlavní vojenský kaplan Ministerstva obrany České republiky plukovník Jaroslav Knichal. Na Antonínek přijel už před polednem a s dětmi si nejen vyprávěl, ale také hrál. Od sedmnácti hodin potom sloužil před zcela zaplněnou kaplí s hodně nízkým věkovým průměrem mši svatou a po večeři se pak uskutečnila přednáška o službě vojenských kaplanů. 

  Středa patřila mimo jiné výrobě růženců. Zájemci měli k dispozici mnoho krásných korálků, křížky i provázky, takže byl o výrobu velký zájem. Někdo dal přednost pouze desátku, který je možné nosit na ruce jako náremek. Vlastnoručně vyrobené růžence poté před mši svatou požehnal P. Lukáš Jambor, který v současné době studuje Teologický ateliér kardinála Špidlíka v Římě. Poté také sloužil mši svatou. Večer program pokračoval cvičením pod vedením fyzioterapeuta Miroslava Koláře z Ostrožské Lhoty. O protažení těla byl zájem, přestože začalo vytrvale pršet. 

  Text a foto: Lenka Fojtíková

  Fotogalerie