#

Římskokatolická farnost
Blatnice pod Svatým Antonínkem

#

Další informace

  Aktuální informace

  Adventní koncert

  12.11.2018 - Druhou prosincovou neděli zve Matice svatoantonínská srdečně všechny na ADVENTNÍ KONCERT pod názvem POZDRAVENO BUDIŽ SVĚTLO. Písní a slovem nás potěší a obohatí Pěvecký sbor Hlahol-Tábor. Koncert se uskuteční..

  Kněží se poblíž hrobu P. Šuránka modlili za vlastní posvěcení

  08.11.2018 -  Kněží se v blízkosti hrobu P. Šuránka, který svůj život zasvětil výchově kněžského dorostu, modlili za vlastní posvěcení a nová duchovní povolání. Mši svatou sloužil Mons. Vojtěch Šíma, biskupský..

  Letošní výroční mše svatá k úmrtí P. Šuránka se bude konat 6. 11.

  29.10.2018 - Služebník Boží P. Antonín Šuránek zasvětil svůj život výchově kněží a zemřel v pověsti svatosti. To byl jeden z důvodů, proč se kněží od roku 2007 scházejí poblíž jeho hrobu v rodné Ostrožské..

  Antonínovo léto je v plném proudu

  Po loňském zkušebním ročníku v neděli opět odstartovalo Antonínovo léto. Pro účastníky je připraveno mnoho soutěží, her, zábavy, přednášky, táborák, setkání se zajímavými lidmi i duchovní program. V neděli vše vypuklo piknikem v trávě. Po pouti nemocných pak následovalo představení Modliteb matek. 

  V pondělí začal program podle plánu v deset hodin a živo zde bylo až do pozdních hodin. Vždyť někteří účastníci na Antonínku i nocují. V úterý byl vzácným hostem Antonínova léta hlavní vojenský kaplan Ministerstva obrany České republiky plukovník Jaroslav Knichal. Na Antonínek přijel už před polednem a s dětmi si nejen vyprávěl, ale také hrál. Od sedmnácti hodin potom sloužil před zcela zaplněnou kaplí s hodně nízkým věkovým průměrem mši svatou a po večeři se pak uskutečnila přednáška o službě vojenských kaplanů. 

  Středa patřila mimo jiné výrobě růženců. Zájemci měli k dispozici mnoho krásných korálků, křížky i provázky, takže byl o výrobu velký zájem. Někdo dal přednost pouze desátku, který je možné nosit na ruce jako náremek. Vlastnoručně vyrobené růžence poté před mši svatou požehnal P. Lukáš Jambor, který v současné době studuje Teologický ateliér kardinála Špidlíka v Římě. Poté také sloužil mši svatou. Večer program pokračoval cvičením pod vedením fyzioterapeuta Miroslava Koláře z Ostrožské Lhoty. O protažení těla byl zájem, přestože začalo vytrvale pršet. 

  Text a foto: Lenka Fojtíková

  Fotogalerie